0
0

چرا ژان بقوسیان موفق شد؟

1320 بازدید

در این مقاله از سایت امید کریمی قرار است دلایل موفقیت ژان بقوسیان مدیر سایت مدیر سبز را مورد بررسی قرار بدهیم وبا دقت کامل ببینیم که چه عواملی  باعث شده که ژان بقوسیان  اینقدر در کار خودش موفق بشود پس تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید  و حتما درقسمت کامنت ها نظر تان را درباره مدیر سبز و موفقیت مدیر سایت مدیر سبز ارسال کنید ..

در ایران این مد و حا افتاده است که زمانی شخصی موفق می شود همه می گویند یا خدا برایش خواسته که موفق شده است یا به موقع و سریع وارد ان  کار شده است  و اگر  ما نیز جای فرد موفق بودیم خیلی بهتر از این موفق می شدیم . درصورتی که اینطور نیست موفق شدن یک انسان مثل یک پازل می ماند باید تیکه های زیادی در کنار هم قرار بگیرند تا پازل کامل شود پس در این مقاله 10 تیکه از پازل هایی که در کنار هم چسبیده اند و باعث موفقیت ژان بقوسیان مدیر سایت مدیر سبز شده اند را باهم برسی می کنیم.

 1. عملگرایی

  بر عکس هر شخص دیگری ژان بقوسیان به شدت عملگرا است  و صرفا در دوره ها و کارهای خودش حرف نمیزند فقط عمل می کند .  در مصاحبه های که با ایشان شده است  می گوید افرادی زیادی قبلا از من کتاب های بازاریابی کاتلر را میخوانند اما به آن عمل نمی کردند و میگفتند این کتاب ها در ایران جواب نمیدهند .درصورتی که اینطور نبود من نیز آن کتاب ها را میخواندم و مطالب را فقط اجرا و عمل میکردم و از همان کتاب ها نتایج بسیار خوبی را میگرفتم .او به محض اینکه مطلبی را یاد بگیرید به سرعت اجرا می کند و به ساعت و زمانی خاصی آن را واگذار نمی کند .

 2. انگیزه و انضباط فردی

  ژان بقوسیان انگیزه و انضباط فردی بسیار خوبی دارد و هر روز به گفته خودش روی  انگیزه و انضباط فردی اش کار می کند.و یکی از پازل های موفقیت ژان بقوسیان انگیزه او است .شاید بخواهیم از زبان خودش بیان کنیم به این شکل بیان می کنیم که او هر روز باتری های انرژی اش را شارژ می کند .عوامل زیادی افت انگیزه ما ثاثیر دارند و باید این عوامل افت را دوباره به جای خود برگردانیم .

 3. ریسک پذیر

  ژان بقوسیان روحیه ریسک پذیری دارد و یکی از تیکه های پازل موفقیت ژان بقوسیان ریسک پذیر بودن ایشان است .خیلی از مدرس های دیگر صرفا ریسک پذیر بودن را در سرفصل های شان دیده می شود و یا فقط نوشتن این کلمه را بلد هستند ولی ژان بقوسیان اینگونه نیست و به شدت اهل ریسک درست و اصولی  است.یکی از ریسک های که در چند وقته اخیر انجام داده است و شاید هر کسی اگر در جایگاه او بود این ریسک را انجام نمیداد عوض کردن قالب سایت مدیر سبز است بعداز حدود 10 سال همه حتی با اون قالب اقای ژان بقوسیان را شناخته بودند .ریسک کرده و قالب جدیدی را در سایت مدیر سبز نصب کرده است .

 4. تسلط به زبان خارجی

  شاید یکی از تیکه پازل های موفقیت ژان بقوسیان تسلط به زبان انگلیسی باشد .هر کسی میتواند زبان انگلیسی را یاد بگیرد اما استفاده از دانش اندوخته زبان انگلیسی کار هر مدرس و شخصی نیست .ژان بقوسیان از زبان انگلیسی به  خوبی استفاده می کند و بیشتر مطالعات ایشان نیز در این زمینه است .

 5.  عدم همکاری

  یکی از استراتژی های ژان بقوسیان عدم همکاری با هر سازمانی است بنابر گفته ایشان پیشنهادی میلیون تومانی هم برای شان در ماه ارسال می شود که شاید چندین برابر سود آن از کسب وکار مدیر سبز بیشتر باشد.ولی ژان بقوسیان هر همکاری را که طبق استراتژی اش نباشد قبول نمی کند .و از هر صد پیشنهاد همکاری شاید یکی را قبول کند .

 6. سیستم سازی و کارتیمی

  زمانی که اسم برند مدیر سبز به گوش خیلی ها میرسد فقط و فقط ژان بقوسیان را تنها می بینند در صورتی که اینطور نیست ژان بقوسیان صاحب سایت مدیر سبز است و او الان کار های زیادی انجام نمی دهد فقط افراد تیم اش و کارهای ش را با استفاده از نیروی دیگران  به درستی انجام می دهد .

 7. دسترس به منابع خارجی معتبر

  از آنجایی که ژان بقوسیان سال های زیادی است وارد مباحث بازار یابی و تدریس شده است و به معنای واقعی مطالب درجه یک و دسته اولی را به شاگردان خود تدریس می کند . به همین خاطر او مجبور است همیشه دنبال مطالب دسته اول و کاربردی بگردد به همین خاطر منابع خیلی عالی را پیدا کرده است و به آنها دسترسی دارد .

 8. استفاده از هر فرصتی برای تبلیغ و برند سازی

  ژان بقوسیان با هر کسی همکاری نمی کند یا اگر همکاری کند طبق استراتژی های است که دارد و از هر فرصتی برای تبلیغ و برند سازی استفاده می کند مثلا در مصاحبه های که با ایشان انجام شده است دقت کنید به این متوجه خواهید شد که همیشه در حال تبلیغ کسب وکار و دوره کارخانه اطلاعات اش است . و این قضیه کاملا مشخص است که چون تعداد دیدده شدن مصاحبه این فرد زیاد است

 9. کار جدا  زندگی هم جدا

  کار جدا و زندگی هم  جدا یکی دیگر از پازل های موفقیت  مدیر سایت مدیر سبز است . ژان بقوسیان متقعد است که مسله کار و زندگی باید از هم تفکیک  شده باشد و زمانی که برای کار میگذاریم حواسمان کاملا روی کار باشد و زمانی هم که برای خانواده میگذاریم فقط برای خانواده باشیم و به کار فکر نکنیم .او در خیلی از مصاحبه ها و کلاس هایش بیان می کند که تا حالا لپ تاپ به منزل شان نبرده است و فقط کارهای شرکت را در شرکت انجام می دهد .

 10. یک روز برای خودش است 

  جالب است بدانید یکی از تیکه پازل های موفقیت ژان بقوسیان این است که همیشه مسافرت را در برنامه  خود داردو همه زمان خود را برای کار قرار نمی دهد   و هر زمان که به مسافرت  می رود یک روز کامل را تنهایی سپری می کند و به یافتن ایده و الهامات از طبیعت توجه می کند .

 

جالب است بدانید :

1- خیلی افراد متقعدندکه  ژان بقوسیان به دلیل اینکه جزو نفرات اول در این حوزه دیجیتال مارکتینگ در ایران وارد شده است خیلی موفق شده است در صورتی که چنین نیست اگر کمی بررسی کنید در زمانی که ژان بقوسیان وارد این حوزه شده است بوده اند افرادی قوی تر از ژان بقوسیان. اما نکات ضعفی داشته اند که  با پوشش دادن نقاط ضعف انها توانسته است خیلی سریع موفق شود .

2-خیلی از شاگردان ژان بقوسیان متقعد هستند که زمانی ژان بقوسیان وارد حوزه دیجیتال مارکتینگ و تدریس شده است آن زمان بازار این را احساس کرده است و نیاز داشته اند  و اگر شخصی الان وارد حوزه تدریس بشود ممکن است با وجود رقیب های زیاد  و عوامل دیگر …موفق نشود ولی باز اگر مورد بصورت دقیق برسی شود متوجه خواهید شد که موفق شدن الان خیلی سریعتر صورت می گیرید .و به ورود سریع به بازار میتواند ربطی نداشته باشد .

3-افرادی که مدیر سایت مدیر سبز  را می شناسند بر این باور هستند که این مدیر کار خود را با پول زیادی آغاز کرده است  و یا در ابتدای کار کارمندان زیادی داشته است . درصورتی که چنین نیست مدیر سایت مدیر سبز در یکی مصاحبه های ش می گویید : زمانی که شروع به تدریس در حوزه کسب وکار اینترنتی کرده بودم تا مدت ها به تنهایی خودم همه کارها را انجام  می دادم و هیچ کارمند نداشته ام .حتی صندلی ها و میز اولین کلاس ام را خودم را به کلاس اورده ام و همه آن ها را دستمال کشیده ام

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://omidkarimi.com/?p=2311
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

3 نظر در مورد چرا ژان بقوسیان موفق شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. هی ژان بقوسیان ؛ ژان بقوسیان می کنند خیلی از دوستام .. من چند تا از دوره هاش رو دیدم چیز خاصی نداره دوره های اقای بقوسیان .. و ژان بقوسیان با توجه به اینکه خودتون هم گفتید چون خیلی وقته شروع کرده … موفق شده ….و کلی کتاب خونده

  البته این نظر منه ..

  4