اگر شما هم متوجه افت شدیدی در اینگینجمنت اینستاگرام شده اید و تعداد لایک و فالوور های که قبلا زیاد دریافت می کرده اید در حال کاهش است این نشانه حاکی از شادوبن شدن در اینستاگرام است. دراین مقاله به طور کامل در خصوص شادوبن در اینستاگرام خواهیم پرداخت و راهایی که بیرون رفتن از شادوبن را با هم مرورخواهیم کرد.

علائمی که نشان می دهد پیج اینستاگرام ما شادوبن شده است
1- کاهش کامنت
2-کاهش جذب فالوور
3- کاهش لایک و ویو پست های اینستاگرامی
4- عدم اجازه ارسال پست هایی ویدیویی
5- حضور نداشتند در هشتگ ها
6-حضور نداشتند در اکسپلورر

 

چرا اینستاگرام  شدوبن را ایجاد کرد؟دلایل شادوبن چیست؟

 

تا چند ماه گذشته اکنت های فیک زیادی را در اینستاگرام مشاهده می کردیم ؛هشتگ هایی که به صورت زیاد و با تصاویر و کامنت های نامناسب در اینستاگرام ارسال می شدند . همچنین اگر در حوزه ای عمومی در اینستاگرام هشتگ  در پست خود میگذاشتید مشاهده میکردید که کلی برای تان کامنت های تبلیغاتی گذاشته می شد .

 

اما مشکلی که برای خیلی از پیج های اینستاگرام  به وجود آمد خیلی از آنها بی گناه اسیر شادوبن می شدند . و الان نیز خیلی از آنها درگیر شدوبن هستند.اما با بررسی های زیادی  هم که روی پیج های که بی دلیل شادوبن شده بودند انجام دادم  متوجه شدم که آنها نیز بی دلیل واقعا شادوبن نشده اند .که در ادامه این مقاله به شما خواهم گفت چرا این ها شاوبن شده اند؟

 

شادوبن اینستاگرام چیست؟

 

اصطلاح ((شدوبن یا ممنوعیت در  اینستاگرام)) را حدود سال 2006 برای اولین بار توییتر استفاده کرد که بنابر اعلام توییر توییت هایی که توهین امیز باشند دارای یک وقفه موقت شده و در نتیجه کاربرانی که قوانین تویییتر را زیر پا بگذارند توییت آنها فیلتر می شود . البته توییتر از آنجایی که برای کاربران خود ارزش بیشتری قائل بود قبل از این کار کاربران خود را مطلع می کرد .

 

زمانی که روی اینستاگرام عمل شادوبن اتفاق می افتاد ؛کابر متاسفانه مطلع نمی شود . آنها پست های شما را از کاربرانی که شما را فالوو نمی کنند مخفی یا همان پنهان می کنند . که این کار باعت می شود رشد اکانت شما کم تر از قبل و حتی گاهی اوقات متوقف شود .زمانی که شادوبن اتفاق می افتد تمام هشتگ های شما و استراتژی های شما شکست می‌خورد. اگر از اینستاگرام برای کسب و کار استفاده می کنید شکست و کاهش رشد اینستاگرام باعث می شود که مشتری و درآمد شما افت پیدا کند و در نتیجه منجرب به شکست کسب و کار شما شود .

 

چگونه متوجه شویم که شادوبن شده ایم؟

 

بررسی اینکه آیا پست های شما از طریق هشتگ  نمایش داده می شود یا خیر ؛برای این کارکافیست یک پست جدید در اینستاگرام خود با دو یا سه هشتگ غیر معروف (مثلا اسم برند تان )) در کپشن ؛ و در کامنت اول بگذارید .سپس با یک اکانت اینستاگرام دیگر هشتگی که در پست پیجی که احساس کرده اید شادوبن شده است را سرچ کنید و بررسی کنید که پست شما در بین پست های که در هشتگ مربوطه منتشر شده است وجود دارد یا خیر؟

البته شاید  اسم سایت های تست شادوبن نیز  شنیده باشید .دقت کنید این سایت ها اصلا قابل اعتماد نیستند و خیلی از مردم گزارش داده اند که از طریق این سایت ها شادوبن شده اند ؛ اما اکانت ها آنها در واقعیت شدوبن نشده بوده است .پس هرگز پیشنهاد نمی شود از این سایت ها استفاده کنید .

 1. در خصوص برگزاری مسابقه در اینستاگرام ما یک مقاله صفر تا صد با مثال +متن+ایده برای مسابقه اینستاگرامی نوشته ایم پیشنهاد می شود مطالعه شود : مسابقه در اینستاگرام 

چه کارهایی را انجام دهیم که درآینده شادوبن نشویم ؟

 

 1. از هشتگ های ممنوعه و تاریخ گذشته استفاده نکنید 

  دقت داشته باشید که یک سری از هشتگ های اینستاگرام بنابر دلایل بسیار زیادی که وجود دارد استفاده از آنها ممنوع است و هر کس از این هشتگ ها استفاده کند مرتکب خطا خواهد شد و شاید یکی از دلایل شادوبن شدن در اینستاگرام این کار باشد پس با یک سرچ سریع در اینترنت میتوایند لیست هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام را پیدا کنید.

 2. از برنامه و ربات های فالو و آنفالو برای مدتی استفاده نکنید .

  بارها و بارها از من سوال پرسیده می شود که آیا استفاده از ربات های فالوورر بگیر و فالوور خودکار استفاده کنیم یا خیر ؟
  جواب من این است که اگر شما در استفاده از این ربات ها زیاد روی کنید قطعا به پیج شما ضرر خواهد رسید که یکی از این ضرر ها میتواند رفتن به حالت شدوبن باشد .

 3. از هشتگ های زیاد و تکراری زیاد استفاده نکنید

  بارها به دوستان خود توصیه کرده ام که از هشتگ در پست اینستاگرامی خود استفاده کنید اما آنها درست از هشتگ ها استفاده نکرده اند مثلا یک کپشن آماده که دارای 20 هشتگ است آماده کرده اند و برای هر پستی که در اینستاگرام شان ارسال می کنند استفاده می کنند  که این کار باعث می شود شما خیلی سریع شادوبن شوید .

 4. استفاده زیاد از اینستاگرام

  بارها و بارها مشاهده کرده ام افرادی که با مشکل شادوبن در اینستاگرام مواجه هستند اکانت اینستاگرام شان در دستگاه ها و برنامه های مختلفی وصل است. برای مثال از ای پی های مختلف و موبایل های مختلف در اینستاگرام لاگین کرده اند و در حال استفاده هستند .این کار باعث می شود شما  نیز به حالت پنهان اینستاگرام یا شدوبن اینستاگرام وارد شوید .

 5. رپیورت کاربران

  چند ماه پیش پستی را در یکی از پیج های اینستاگرام مشتریانم منتشر کردم آن پست را خیلی از کاربران و فالوور های پیج نپسندیده اند و خیلی از آنها ما را در یک زمان خیلی کوتاهی بلاک کردند . این کار نیز باعث شد پیج اینستاگرام ما شدوبن شود و پس محتوای خوبی را برای مخاطبین خود اماده کنید .

سوال یکی از کاربران از من :
من پیجم شادوبن شد بعد از ۱۴روز درست شد اما دوباره بعد از ۲روز دوباره شادوبن شدم الان ۳۴روزه هنوز درست نشده لطفا راهنمایی کنید ممنون

چه زمانی از شادوبن خارج می شویم؟

برای رهاشدن از شر شدوبن راهکار خیلی دقیقی حتی از سمت اینستاگرام نیز رارائه نشده است اما اگر شما با آزمون و خطا پیش بروید قطعا ممکن است با یکی از روش ها نتیجه  خوبی  را بگیرید.

1-اکانت تان را از حالت بیزینس به پرسونال(شخصی) تغییر دهید.

2- مدت کوتاهی پست نگذارید.

3- به اینستاگرام ایمیل بزنید و در مورد شادوبن با آنها صحبت کنید .

4- مجوز ها و دسترسی  api را قطع کنید.

 

 

مدت زمان شادوبن چقدر است؟

 

سوالی که ممکن است برای شما هم پیش بیاید و شاید خیلی دوست دارید بدانید مدت زمان رفع شادوبن چقدر است.
طبق تجربه ای که با مدیریت چندین پیج بزرگ و کوچک در اینستاگرام رسیده ایم .

بصورت کلی 2 الی 14 روز زمان نیاز است که شما از شادوبن خارج شوید .اما اگر دوباره قوانین اینستاگرام را زیر پا بگذارید ممکن است  سیکل زمانی شادوبن بیشتر شود یعنی مثلا
برای بار اول :14 روز
بار دوم :30 روز
بار سوم :70 روز
و بارهای بعدی ممکن است دیگر شما از شادوبن خارج نشوید .

سوال یکی از کاربران  از ما :
سلام. من پنج روزه شادوبن شدم کلا افسرده شدم. دوتا پیج دارم هردو شادوبن شدن خیلی زحمت کشیدم براشون. پست هم نمی تونم بذارم. یعنی ممکنه بعد یه مدت از شادوبنی دربیا؟ یا نه باید بیخیالشون شم؟ جالب اینجاست یه پیج تازه هم زدم اونم نمیشه پست بذارم فک کنم اونم شادو شده. یه نرم افزار دارم ک باهاش فیلمای اینستا رو دانلود میکردم یعنی ممکنه رباط به حساب بیاد؟

یکی دیگر از دلایلی که میتواند باعث شادوبن شدن شما شود داشتن چند پیج مختلف در یک موبایل است . درحقیقت اینستاگرام بررسی خواهد کرد که اگر از یک ای پی چند پیج به سرور های آن متصل شود.برای تمامی پیج ها محدودیت ایجاد کند.

سوال دیگر:
سلام وقت بخیر
برای پیج من در حدود دو ماه پیش مشکلی پیش اومد که هر چی عکس پست می کردم پاک میشد. ولی ویدیو مشکلی نداشت. بحث کپی رایت هم نبود چون عکس های معمولی بود. بعد از یک هفته درست شد. ولی مجدد از چند روز پیش دوباره همونجوری شد . اول فقط عکس نمی شد ولی از دیروز دیگه ویدیو هم نمی تونم بزارم. لطفا اگه راه حلی دارید راهنمایی کنید

به تازگی خیلی از مشکلات برای اینستاگرام به وجود آمده است.که این مشکل نیز مشکل رایجی است .ممکن است به شادوبن شدن اینستاگرام نیز ربط داشته باشد .این مشکل نیز برای یک پیج بزرگ مجموعه ما نیز وجود دارد یعنی به محض ارسال پست؛ پست حذف می شود.که با توجه به تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدیم که اگر با یک نرم افزار عبور از تحریم( که خودتان بهتر میدانید منظورم چی است) با سرور آلمان امتحان کنید  میتوانی پست تان را ارسال کنید.