بازاریابی با ایمیل( ایمیل مارکتینگ) چیست ؟

ساخت لیستی از مخاطبین علاقه‌مند به موضوع فعالیت شما به‌طوری‌که افراد با میل خودشان دران لیست عضو بشوند . و ایمیلشان  را در اختیارشما و  کسب و کار شما قرار بدهند
و سپس شما در هرزمانی بتوانید بهترین خدمات یا پیشنهاد‌ها خودتان را برایشان در همان زمینه فعالیت شما ارسال کنید و اطلاع‌رسانی‌های  لازم را انجام دهید .و هرزمانی که دیگر تمایل به دریافت ایمیل‌های شمانبودند بتوانند با لغوعضویت از آن لیست  دیگر پیام‌ها و خبرنامه‌های شما را دریافت نکنند ایمیل مارکتینگ میگویند.

ایمیل هر فرد مانند شماره موبایل هر فرد می‌باشد پس کاربران شما باید به شما  اعتماد کنند و ایمیلشان را نزد شما قرار بدهند.و شما نیز به کاربرانتان قول بدهید که از ایمیلشان برای ارسال تبلیغ استفاده نمی‌کنید..اگر شما به این روش عمل  می‌کنید  این کار هم به نفع شماست هم به نفع مخاطب شما.
 
  در گوگل سایت‌های زیادی هستند که خدمات  ایمیل مارکتنیگ.یا ارسال ایمیل  انبوه انجام می‌دهند اما این روش  ایمیل مارکتینگ نیست در واقع ارسال اسپم برای کاربران است .نکته ای هم در که اینجا و جود دارد ایمیل های ارسال شده از این طریق به جعبه دریافتی ایمیل نمی‌روند.
 
بلکه به پوشه اسپم منتقل می‌شوند. انتقال به پوشه اسپم باعث افت باز شدن ایمیل های ارسالی میشود.و در این حال تعداد افرادی هم که ایمیل های ارسال شده در پوشه اسپم (هرزنامه )  را باز میکنند برایشان جذابیتی ندارد .و بهتر است برای ایمیل مارکتینگ ازارسال انبوع استفاده نکینم تا به کسب و کارو برندمان لطمه ای وارد نکنیم.