هرم موفقیت در کسب و کار اینترنتی

موفقیت در کسب و کار اینترنتی ساز و کار خودش را دارد و شما نیاز به هیچ رمز و رازی در این زمینه نیستید. فقط کافیست به مواردی که در این دست نوشته میخواهم بپردازم خوب عمل کنید. موفقیت در کسب و کار اینترنتی یک شبه اتفاق نمی افتد. دنبال معجزه نباشید. دنبال روش یا راز خاصی نباشید. باید طبق یک برنامه ریزی درست و حسابی پیش بروید. مهم تر از برنامه ریزی به نظر من تعهد به انجام دادن برنامه است. با من همراه باشید تا ببینیم این مسیر لذت بخش چطوری باید طی شود.

دوستان عزیزم من اصلا کاری به این ندارم که شما الان صاحب چه مدل کسب و کار اینترنتی هستید، اصلا کاری ندارم الان کسب و کار آنلاینخودتان را دارید یا ندارید. شما هر مدل کسب و کار اینترنتی که دارید باید از این رویه که در این مقاله برای شما نوشتم پیروزی کنید. تاکید می کنم که شما هر مدل کسب و کار اینترنتی که داشته باشید باید از این رویه پیروی کنید.

جذب افراد از طریق تولید محتوا برای کسب و کار اینترنتی

همیشه تاکید کردم، الان هم تاکید می کنم و باز هم تاکید خواهم کرد که کلید موفقیت در یک کسب و کار آنلاین تولید محتوا می باشد. شما اگر واقعا می خواهید در این راه موفق شوید چاره ای ندارید جزء اینکه محتوا تولید کنید. می خواهید بدانید وقتی محتوا تولید می کنید چه اتفاقی می افتد؟ بسیار خب، پاسخ این سوال را اینطوری می دهم: وقتی شما محتوا تولید می کنید باعث می شود وقتی فردی وارد سایت شما می شود محتوای شما را ببینید. افراد در اینترنت به دنبال اطلاعات باارزش هستند. به دنبال این هستند تا آگاهی خودشان را افزایش بدهند. بگذارید این مدلی پیش برویم. علی یک جوان ۲۰ ساله است. علی می خواهد یک تردمیل خریداری کند. این آقای علی ما هیچ اطلاعاتی در زمینه تردمیل ندارد و در نتیجه تصمیم می گیرد در قدم اول درباره تردمیل تحقیق کند. خب برای تحقیق راحت ترین و ساده ترین کار این است که در زمینه تردمیل در اینترنت جستجو کند. در این راه با سایت های مختلفی آشنا می شود. برای اینکه این مثال را بهتر متوجه بشوید ما تصور می کنیم که علی وارد ۲ سایت مختلف می شود.

سایتی که محتوا ندارد

علی وارد این سایت می شود.. مشاهده می کند که این سایت مدل های مختلف تردمیل را قرار داده است و در قسمت توضیحات محصول هم ۱۰ ویژگی تردمیل را درج کرده است.

سایتی که محتوا دارد

علی وارد این سایت می شود. این سایت علاوه بر اینکه برای مدل های مختلف تردمیل نقد و بررسی قرار داده است، بخشی هم دارد که مطالب مفیدی در زمینه تناسب اندام منتشر کرده است. این سایت نحوه تمرین های مختلف با تردمیل را به عنوان آموزش قرار داده است. (شاید بپرسید که تردمیل فقط برای راه رفتن و دویدن است، دوستان عزیزم امروزه تمرین های بسیار متنوعی با تردمیل انجام می شود) علی وقتی می بیند که این سایت نقد و بررسی کاملی قرار داده است. تمرین های متنوع با تردمیل را یاد داده است. نحوه نگهداری تردمیل را یاد داده است. آیا به نظر شما علی جذب این سایت نمی شود؟ به نظر شما علی جذب سایتی می شود که محتوا دارد یا جذب سایتی می شود که محتوا ندارد؟ محتوا اعتمادسازی می کند. پس شما به عنوان یک مدیر باید اولویت اصلیتان تولید محتوای اختصاصی و باکیفیت باشد.

دیده شدن محتوا از طریق سئو سایت

اینکه شما فقط محتوا تولید کنید کافی نیست. شما بهترین محتوای دنیا را هم داشته باشید کافی نیست. محتوای شما باید دیده شود. اگر محتوای شما دیده نشود حکم این را دارد که در یکی از نقاط دورافتاده شهرتان که فردی از آن جا تردد نمی کند صاحب یک فروشگاه شیک باشید. فروشگاه شما هرچقدر هم شیک باشد تا وقتی که فردی نتواند آن را ببیند هیچ ارزشی برای شما ندارد. در نتیجه در وب هم اگر می خواهید محتوای شما دیده شود نیازمند این هستید تا سایتتان را برای گوگل بهینه سازی کنید. برای سئو (بهینه سازی) سایت یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام بدهید این است که محتوا تولید کنید.

برای سئو (seo) سایت شما باید چند کار اساسی انجام بدهید.

  • تولید محتوا
  • مسائل فنی و کدنویسی
  • لینک سازی
  • تعامل با کاربران

وقتی محتوا تولید می کنید باید محتوای بهینه شده تولید کنید. محتوای بهینه یعنی محتوایی که برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده باشد. در محتوای بهینه باید نکات مختلفی را رعایت کنید. اجازه بدهید ۲ مورد که در محتوای بهینه باید رعایت شود را با شما در میان بگذارم.

نکته شماره یک برای محتوای بهینه (سئو سایت)

 

شما دوست دارید در عبارت مورد نظر کسب و کارتان به صفحه اول گوگل هدایت شوید. در نتیجه تصمیم می گیرد و در آن زمینه محتوا تولید می کنید. شما باید در محتوایی که تولید می کنید حتما از عبارت کلیدی که مد نظرتان است استفاده کنید. به عنوان مثال شما دوست دارید در عبارت پرینتر سه کاره رتبه بگیرید. در نتیجه در زمینه پرینتر سه کاره محتوا تولید می کنید و حتما باید در عنوان محتوایی که می نویسید از عبارت کلیدی استفاده کنید. در پاراگراف اول محتوای خودتان حتما از عبارت کلیدی استفاده کنید.

نکته شماره دو برای سئو سایت

 

توصیه میکنم در بین محتوایی که تولید می کنید از عکس هم استفاده کنید. تصور کنید یک مقاله طولانی نوشته اید و در سایت منتشر کردید. بهتر است که از عکس هم در بین نوشته هایتان استفاده کنید تا مقاله شما برای مخاطبان هم دلچسب تر شود و هم اینکه رتبه بهتری در گوگل بگیرید. گوگل وقتی ببیند که شما در بین نوشته های یک مقاله از عکس استفاده کردید به شما امتیاز بهتری می دهد.

مسائل فنی و کدنویسی در سئو وب سایت

بهتر است که سایت شما ساختار کدنویسی مناسبی برای موتورهای جستجو داشته باشد. در اینجا من یک نکته در زمینه کدنویسی به شما می گویم. وقتی کاربر وارد سایت شما می شود و وارد بخش مقالات می شود باید برای نمایش تیتر مطالب شما از تگ h2 استفاده شود و وقتی کاربر بر روی یک تیتر کلیک می کند و وارد صفحه مربوط به محتوای مورد نظر می شود باید عنوان صفحه تگ h1 باشد. اگر این قسمت را به خوبی متوجه نشدید بهتر است همین الان ویدئو تگ heading در بهینه سازی سایت را مشاهده کنید.

لینک سازی در سئو سایت

 

بعد از اینکه محتوای بهینه تولید کردید و سایتتان را از لحاظ کدنویسی مطابق با استانداردهای سئو پیاده سازی کردید، نوبت آن می رسد تا شما برای سایتتان لینک جذب کنید. یعنی باید برای سایتتان بک لینک دریافت کنید.

بک لینک چیست؟

 

بک لینک را با یک مثال برای شما توضیح می دهم. ما یک محتوا منتشر کردیم. حالا یک سایت دیگر می آید و محتوای ما را کپی می کند و در سایتش قرار می دهد و لینک محتوا را لینک سایت ما قرار می دهد. در این صورت یعنی لینک سایت ما در سایت دیگر قرار داده شده است. در این صورت می گوئیم یک بک لینک دریافت کردیم یا یک لینک جذب کردیم یا به اصطلاح می گوئیم سایت x به ما لینک داده است. این اصطلاحات را گفتم تا وقتی در جایی مشاهده کردید برایتان غریبه نباشد.

چگونه لینک سازی کنیم تا در گوگل رتبه بگیریم؟

 

لینک سازی روش های مختلفی دارد. یکی از راه های جذب لینک این است که وقتی محتوایی در سایتتان منتشر می کنید، آن را در شبکه های اجتماعی مختلفی هم قرار دهید و لینک بدهید به محتوای مورد نظری که در سایت منتشر کردید.

تعامل با کاربران و تاثیر آن بر سئو سایت

بسیار عالی؛ تا به اینجای کار محتوای بهینه شده تولید شده، کارهای فنی انجام شده، لینک سازی هم انجام شده است. حالا نوبت می رسد به تعامل با کاربران وب سایت که حتما باید انجام دهید. تعامل با کاربران وب سایت هم روش های مختلفی دارد که من اینجا یک نمونه ساده را با شما در میان می گذارم. دوستان عزیزم گوگل همیشه دوست دارد سایت هایی را به صفحه اول هدایت کند که محتوای باارزشی تولید می کنند و مردم محتوای آن ها را دوست دارند. در نتیجه یکی از روش هایی که متوجه می شود بازدیدکنندگان از محتوای یک سایت خوششان آمده است یا خیر، تعامل کاربران با آن وب سایت است. اگر می خواهید دقیقا بدانید که تعامل کاربران با وب سایت چگونه است و چطوری بر روی سئو سایت تاثیر می گذارد من توصیه میکنم همین الان ویدئو تعامل کاربران با وب سایت، معادلات سئو را عوض کرده است را دانلود کنید. یکی از روش های خیلی ساده و کاربردی برای تعامل با کاربران این است که کاری کنید آن ها در سایت نظر بگذارند. چه کار کنیم تا نظر بگذارند؟ از آن ها درخواست کنید. می توانید یک مسابقه برگزار کنید و به افرادی که نظر بگذارند جوایزی را اهدا کنید. باید کاری کنید تا کاربران در وب سایت شما گشت و گذار کنند. چگونه؟ این ویدئو را ببینید چگونه بازدیدکنندگان را بیشتر در سایت نگه داریم؟  هشدار : اگر می خواهید تکنیک های سئو را پیاده سازی کنید تا در گوگل رتبه بگیرید و به نتایج اول گوگل راه پیدا کنید باید حواستان باشد که یک وقت سئو را به صورت اشتباه انجام ندهید. اگر تکنیک های سئو را به صورت غلط در سایتتان پیاده سازی کنید باعث می شود که نه تنها در گوگل رتبه نگیرید بلکه گوگل سایت شما را جریمه کند.

تبدیل بازدیدکننده به مشتری از طریق ایمیل مارکتینگ

 

بسیار عالی؛ تا به اینجای کار محتوا تولید کردید، بهینه سازی سایت را انجام داده اید. در این صورت است که وقتی سایت شما در صفحه اول قرار بگیرید افرادی به صورت رایگان روزانه وارد سایت شما می شوند. اینکه فقط وارد سایت شما بشوند کافی نیست. چون معمولا بازدیدکنندگان وقتی وارد سایت شما می شوند، نمی شناسند که شما کی هستید و به شما اعتماد ندارند.

در نتیجه در قدم اولیه باید اعتمادسازی کنید. برای اینکار باید از بازدیدکنندگان سایتتان بخواهید تا ایمیلشان را در اختیار شما قرار دهند. برای اینکار کافیست یک لندینگ پیج landing page یاصفحه فرود بسازید. با استفاده از سایت میلرلایت می توانید اینکار را انجام بدهید. اگر نمی دانید لندینگ پیج چیست توصیه می کنم مقالهکسب و کار اینترنتی شما لندینگ پیج دارد؟ را مطالعه کنید.
لندینگ پیج چیست؟ یعنی ارائه یک پیشنهاد به بازدیدکننده، در قبال دریافت اطلاعات تماس بازدیدکننده. به عنوان مثال شما یک فایل با هر پسوندی که دوست دارید ایجاد می کنید. عنوان آن : “آموزش ۱۰ تمرین کاربردی با استفاده از تردمیل” افراد برای آن که بخواهند آن را دانلود کنند باید ایمیلشان را در اختیار شما قرار بدهند. یک لحظه صبر کنید. سایت شما سئو شده است و به صفحه اول گوگل هدایت شده اید. فردی که دنبال محصولات و خدمات شما بوده جستجو کرده و سایت شما را پیدا کرده است. حالا ایمیلش را در اختیار شما می گذارد. یعنی دقیقا ایمیل بازار هدف را در اختیار دارید. ایمیل افرادی که به محصولات و خدمات کسب و کار شما علاقه مند هستند را در اختیار دارید. سپس باید از طریق ایمیل مارکتینگ، بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید.

مرور کلی موفقیت در #کسب_و_کار_اینترنتی

تولید محتوا

سئو سایت

ایمیل مارکتینگ

محتوا تولید می کنیم و سپس از طریق سئو کاری می کنیم تا محتوای ما دیده شود. وقتی دیده شد، از طریق ایمیل مارکتینگ بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل می کنیم.

صحبت پایانی

دوستان عزیزم موفقیت در کسب و کار اینترنتی ابعاد مختلفی دارد. نکات ریز بسیاری وجود دارد که باید رعایت شود و این نکات دست به دست هم بدهند تا موفقیت یک کسب و کار اینترنتی میسر شود. اما فراموش نکنید که استخوان بندی یک کسب و کار اینترنتی همین مواردی است که گفتم. محتوا، سئو، ایمیل مارکتینگ.
هر مدل کسب و کار اینترنتی که می خواهید راه اندازی کنید یا الان دارید باید از این رویه پیروی کنید. تمام کسب و کارهای بزرگ چه در ایران و چه در خارج از ایران دارند از این رویه پیروی می کنند. سایت امید کریمی هم از این قضیه مستثنی نیست. کلید موفقیت در کسب و کار اینترنتی همین هرمی بود که با شما در میان گذاشتم و تاکید میکنم که نکات ریز دیگری هم وجود دارد. اما شما هر نوع استراتژی داشته باشید، هر نوع روش بازاریابی اینترنتی که داشته باشید باید به این هرم پایبند باشید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.